Program 500+ a wysokość i obniżenie alimentów

Program 500+ może się okazać, zgodnie z przewidywaniami niektórych, formą niezamierzonej przez Ustawodawcę pomocy dla rodziców płacących alimenty.

W sprawie ustalenia wysokości alimentów zapadł ostatnio wyrok, w którego uzasadnieniu można przeczytać, że sąd nie zasądził żądanej kwoty, ponieważ rodzic może skorzystać z programu 500+.

Czytaj dalej

Co zrobić z wezwaniem do zapłaty za nielegalne rozpowszechnianie od Kancelarii Anny Łuczak?

(aktualizacja 18.07.2014)

Wielu internautów, którzy pobrali za pomocą sieci Torrent film „Last Minute” otrzymało ostatnio wezwanie do zapłaty od Kancelarii Anny Łuczak.

Pismo wzywa do zapłaty „ugodowejkwoty 550 zł za „nielegalne rozpowszechnianie utworu bez uprawnienia”. Kancelaria jest pełnomocnikiem spółki Ent One – producenta filmu. Gazeta Prawna dotarła do informacji, że Kancelaria może mieć dane nawet 100 tys. internautów.

Czytaj dalej

Zmiany w prawie konsumenckim 2014

Za pół roku w życie wejdzie nowelizacja ustawy o prawie konsumenckim. Poniżej przedstawiamy najważniejsze jej założenia.

Wydłuży się czas na zwrot towaru zakupionego online z 10 do 14 dni. Sprzedawca także zostanie zobowiązany do jasnego poinformowania kupującego o możliwości i terminie odstąpienia od umowy. W razie gdyby tego nie zrobił termin na odstąpienie zostaje przedłużony o 12 miesięcy.

Czytaj dalej

Kierowca ma prawo do uzyskania zdjęcia z fotoradaru

Każdy, kto otrzymał od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przesyłkę z informacją o zarejestrowanym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości wie, że pismo takie nie zawiera zdjęcia z fotoradaru. Co więcej, GITD nie udostępnia zdjęcia nawet na wniosek właściciela pojazdu (co często umożliwia Straż Miejska). Jednocześnie GITD żąda od właściciela pojazdu wskazania sprawcy wykroczenia popełnionego w konkretnym miejscu i czasie.

Czytaj dalej