Spotkania i porady prawne telefoniczne

Szanowni Klienci, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju Kancelaria proponuje odbywanie spotkań i porad prawnych w formie zdalnej – telefonicznie.

Aby porada prawna przez telefon mogła się odbyć należy dokonać przedpłaty:

  • przelewem na konto Kancelarii (nr konta w zakładce Kontakt), przelew zwykle pojawia się na następny dzień roboczy,
    albo
  • poprzez „przelew na telefon BLIK” na numer Kancelarii: 533055077, przelew taki pojawia się na koncie natychmiast.

Jeśli porada wymaga wcześniejszej analizy dokumentów, należy po dokonaniu przedpłaty przesłać je w mailu na adres adwokat@annarurarz.com 

Program 500+ a wysokość i obniżenie alimentów

Program 500+ może się okazać, zgodnie z przewidywaniami niektórych, formą niezamierzonej przez Ustawodawcę pomocy dla rodziców płacących alimenty.

W sprawie ustalenia wysokości alimentów zapadł ostatnio wyrok, w którego uzasadnieniu można przeczytać, że sąd nie zasądził żądanej kwoty, ponieważ rodzic może skorzystać z programu 500+.

Czytaj dalejProgram 500+ a wysokość i obniżenie alimentów

Co zrobić z wezwaniem do zapłaty za nielegalne rozpowszechnianie od Kancelarii Anny Łuczak?

(aktualizacja 18.07.2014)

Wielu internautów, którzy pobrali za pomocą sieci Torrent film „Last Minute” otrzymało ostatnio wezwanie do zapłaty od Kancelarii Anny Łuczak.

Pismo wzywa do zapłaty „ugodowejkwoty 550 zł za „nielegalne rozpowszechnianie utworu bez uprawnienia”. Kancelaria jest pełnomocnikiem spółki Ent One – producenta filmu. Gazeta Prawna dotarła do informacji, że Kancelaria może mieć dane nawet 100 tys. internautów.

Czytaj dalejCo zrobić z wezwaniem do zapłaty za nielegalne rozpowszechnianie od Kancelarii Anny Łuczak?

Zmiany w prawie konsumenckim 2014

Za pół roku w życie wejdzie nowelizacja ustawy o prawie konsumenckim. Poniżej przedstawiamy najważniejsze jej założenia.

Wydłuży się czas na zwrot towaru zakupionego online z 10 do 14 dni. Sprzedawca także zostanie zobowiązany do jasnego poinformowania kupującego o możliwości i terminie odstąpienia od umowy. W razie gdyby tego nie zrobił termin na odstąpienie zostaje przedłużony o 12 miesięcy.

Czytaj dalejZmiany w prawie konsumenckim 2014

Kierowca ma prawo do uzyskania zdjęcia z fotoradaru

Każdy, kto otrzymał od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przesyłkę z informacją o zarejestrowanym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości wie, że pismo takie nie zawiera zdjęcia z fotoradaru. Co więcej, GITD nie udostępnia zdjęcia nawet na wniosek właściciela pojazdu (co często umożliwia Straż Miejska). Jednocześnie GITD żąda od właściciela pojazdu wskazania sprawcy wykroczenia popełnionego w konkretnym miejscu i czasie.

Czytaj dalejKierowca ma prawo do uzyskania zdjęcia z fotoradaru