Dane kontaktowe:

ul. E. Ciołka 13 lok. 226
01-445 Warszawa Wola

tel. 533-055-077
Włącz Javascript w przeglądarce, aby zobaczyć adres.

tel. 533-055-022
Włącz Javascript w przeglądarce, aby zobaczyć adres.
Kancelaria Adwokacka w Warszawie - Prawo Karne i Rodzinne
 
 
Aktualności
poniedziałek, 24 Lip 2017
 
 


Adwokat Anna Rurarz jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie
Adwokaci Warszawa
Program 500+ a wysokość i obniżenie alimentów
Wpisany przez Adwokat Warszawa - Anna Rurarz   
czwartek, 21 kwietnia 2016 15:00

Program 500+ może się okazać, zgodnie z przewidywaniami niektórych, formą niezamierzonej przez Ustawodawcę pomocy dla rodziców płacących alimenty.

W sprawie ustalenia wysokości alimentów zapadł ostatnio wyrok, w którego uzasadnieniu można przeczytać, że sąd nie zasądził żądanej kwoty, ponieważ rodzic może skorzystać z programu 500+.

Czytaj dalej...
 
Część uprawnień kontrolerów biletów jest niekonstytucyjna
Wpisany przez Adwokat Warszawa - Anna Rurarz   
wtorek, 29 lipca 2014 10:13

W dniu wczorajszym Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis prawa przewozowego, na podstawie którego można ukarać grzywną do 5 tys. zł podróżnego, który nie zastosował się do polecenia kontrolera biletów jest niekonstytucyjny. Uchylony przepis to art. 87b ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. prawo przewozowe.

Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność z konstytucją, gdyż wspomniany przepis, pod groźbą wysokiej grzywny, może wymuszać na podróżujących podporządkowanie się nawet bezzasadnym i nieadekwatnym poleceniom kontrolerów.

Czytaj dalej...
 
Co zrobić z wezwaniem do zapłaty za nielegalne rozpowszechnianie od Kancelarii Anny Łuczak?
Wpisany przez Adwokat Warszawa - Anna Rurarz   
wtorek, 01 lipca 2014 09:00
(aktualizacja 18.07.2014)

Wielu internautów, którzy pobrali za pomocą sieci Torrent film "Last Minute" otrzymało ostatnio wezwanie do zapłaty od Kancelarii Anny Łuczak.

Pismo wzywa do zapłaty "ugodowej" kwoty 550 zł za "nielegalne rozpowszechnianie utworu bez uprawnienia". Kancelaria jest pełnomocnikiem spółki Ent One - producenta filmu. Gazeta Prawna dotarła do informacji, że Kancelaria może mieć dane nawet 100 tys. internautów.

Istotną informacją jest, że osobami, które film pobrały, interesuje się prokuratura z Pruszkowa. Prowadzi ona obecnie postępowania w sprawie nielegalnego rozpowszechniania filmów: "Last Minute", "Czarny Czwartek", "Drogówka", "Obława" oraz "Być jak Kazimierz Deyna". Na razie internauci wzywani są w charakterze świadka w celu złożenia wyjaśnień. Czyn ten opisany jest w art. 116 Ustawy o prawie autorskim, i zagrożony jest grzywną, ograniczeniem wolności lub jej pozbawieniem do lat 2.

Czytaj dalej...
 
Wezwania od Kancelarii Anny Łuczak - wywiad z adwokat Anną Rurarz
Wpisany przez Adwokat Warszawa - prawo karne   
piątek, 25 lipca 2014 09:56

Zapraszamy do lektury obszernego wywiadu z adwokat Anną Rurarz zamieszczonego w Dzienniku Internautów. Wywiad dotyczy działalności Kancelarii Anny Łuczak, która wysyła masowe wezwania do zapłaty za nielegalne rozpowszechnianie utworów objętych prawami autorskimi. Podczas rozmowy poruszane są kwestie etyki adwokackiej, analizy pisma oraz możliwości obrony swoich interesów.

Obława na internautów. Co sądzi adwokat, która pomaga odbiorcom pism?

 

 
Zmiany w prawie konsumenckim 2014
Wpisany przez Adwokat Warszawa Wola   
poniedziałek, 30 czerwca 2014 19:00

Za pół roku w życie wejdzie nowelizacja ustawy o prawie konsumenckim. Poniżej przedstawiamy najważniejsze jej założenia.

Wydłuży się czas na zwrot towaru zakupionego online z 10 do 14 dni. Sprzedawca także zostanie zobowiązany do jasnego poinformowania kupującego o możliwości i terminie odstąpienia od umowy. W razie gdyby tego nie zrobił termin na odstąpienie zostaje przedłużony o 12 miesięcy. Dodatkowym przymusem po stronie przedsiębiorcy będzie konieczność wysłania na trwałym nośniku potwierdzenia przyjęcia odstąpienia od umowy (nawet jeśli otrzymał je drogą elektroniczną).

Czytaj dalej...